مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

خدمات رادیولوژی در منزل
خدمات رادیولوژی در منزل
آگوست 25, 2019
خدمات پرستاری جهت بيماران تخصصی
خدمات پرستاری جهت بيماران تخصصی CCU/ICU
آگوست 25, 2019
نمایش همه

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

سکته توقف جریان خون در قسمتی از مغز است.مغز عضوی حساس و آسیب پذیر است و هنگامی که دچار اختلال در عملکرد شود بلافاصله بر سایر اندامهای بدن تاثیر میگذارد و نحوه رفتار و عمل انسان را مختل میکند.طبق نظریه متخصصان اگر افرادی که بعد از سکته مغزی سلامتی خود را به دست آورده اند از روشها وتکنیک های مراقبتی جهت حفظ سلامتی خود آگاهی داشته باشند میتوانند سالیان متمادی به زندگی عادی خود ادامه دهند.
مهم ترین عامل در مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل ، توجه به رفتار و علایم شخص پس از سکته و بررسی تمام شرایط او در طول دوران نقاهت است. متاسفانه سکته مغزی برای فرد بیمار مشکلات و ناتوانایی‌های موقتی و در بعضی مواقع دائمی و همیشگی را ایجاد می کند. آگاهی مراقب یا پرستار از مشکلات احتمالی مهم ترین فاکتور در مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل است.
فیزیوتراپی و انجام ورزشهای بعد از سکته مغزی می تواند به درمان ضعف عضلانی و بی حسی این افراد کمک کند. فیزیوتراپی و ماساژ باید به صورت مستمر و دائم اتفاق بیفتد. اما جا به جایی این بیماران و رفتن به مراکز فیزیوتراپی گاهی مشکل است. شما می توانید وظیفه مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل را بر عهده پرستار متخصص قرار دهید. مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل توسط اعضای خانواده یا پرستار بیمار از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا افرادی که دچار این عارضه میشوند بخشی از  نواحي‌اي از مغزشان آسیب دیده ، ولي نواحي ديگر مغز مي‌توانند تا حدي كار نواحي آسيب ديده را جبران كنند. بنابراین بيشتر مبتلايان قادر خواهند بود تعداد زيادي از مهارت‌هاي از دست رفته خود را بازيابند. بنابراین برای بهبود سریعتر و مراقبت تخصصی از عزیزان خود در صورت نیاز به پرستاری بصورت شبانه روزی با مؤسسه خدمات پرستاری در منزل تهران درمان تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *